Finansowanie zakupu mieszkania

Jeśli zamierzasz kupić dom czy mieszkanie i chcesz posiłkować się kredytem hipotecznym, to rozpoczęcie poszukiwań wymarzonego domu bez wiedzy na temat kredytów i możliwości finansowania, nie jest dobrym pomysłem. Tak naprawdę najlepiej rozpocząć proces zakupu mieszkania od rozeznania możliwości finansowania - swoje możliwości kredytowe należy sprawdzić przed rozpoczęciem poszukiwań nieruchomości.

Może myślisz, że najpierw znajdziesz dom, a później będziesz martwił się o kredyt? To byłoby działanie na odwrót. Jeśli nie masz zdefiniowanego konkretnego przedziału cenowego, z którego możesz kupić dom czy mieszkanie, jak zaplanujesz jego spłatę? Skąd będziesz wiedział, jak zawęzić poszukiwania? A kiedy już znajdziesz dom, który Ci się spodoba, w jaki sposób będziesz negocjował cenę, skoro nie wiesz na co Cię stać?

Wstępne informacje w kwestii możliwości kredytowych można uzyskać w czasie zwykłej rozmowy telefonicznej z ekspertem kredytowym. Ekspert kredytowy szybko wyliczy zdolność kredytową i poinformuje Cię o kwocie, jaką bank prawdopodobnie pożyczyłby Ci na mieszkanie. I tyle. Ale to nie wystarczy do bycia pewnym, że kredyt zostanie przyznany.

W czym pomaga Ekspert Kradytowy? Jaka jest jego rola w procesie ubiegania się o kredyt?

Przede wszystkim ekspert kredytowy pomaga wybrać najkorzystniejszy dla Ciebie kredyt, porównując opcje dostępne na rynku.

Wcześniej jednak, każdy dobry ekspert kredytowy musi ustalić ile kredytu Klient może otrzymać. W tym celu ekspert kredytowy powinien określić zdolność kredytową Klienta. Profesjonalni eksperci wykorzystują do tego kalkulatory bankowe. Aby dokonać dokładnych i wiążących obliczeń trzeba skorzystać z kalkulatorów bankowych, gdyż każdy bank ma swoją politykę i specyfikę wyliczania zdolności kredytowej – dlatego kwota kredytu jaką możemy otrzymać będzie różna w poszczególnych bankach.

Kredyt hipoteczny to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu i dlatego warto przeanalizować istniejące możliwości i ich konsekwencje. Kredyt hipoteczny składa się z wielu elementów i żeby dobrze wybrać trzeba je wszystkie ze sobą porównać. Na pewno nie jest to tak proste, że można wybrać na przykład tylko w oparciu o wysokość marży czy prowizji.

Z tych powodów należy odradzać zaciąganie kredytu hipotecznego bez porównania kredytów z wielu banków, na przykład korzystając tylko z oferty naszego banku. Być może nasz bank ma dobrą ofertę, ale czy najlepszą? Dobry wybór jest ważny, gdyż w przypadku kredytu hipotecznego, który zaciągany jest zazwyczaj na sporą kwotę, różnice w ofertach poszczególnych banków mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, które albo zostaną w naszej kieszeni albo wpłyną do banku.

Ekspert kredytowy działa w imieniu i na rzecz Klienta

Ekspert kredytowy czarno na białym przedstawi różnice w ofertach i wyliczając podpowie, która oferta jest najkorzystniejsza w oparciu o wszystkie elementy oferty, a nie tylko o wybrane elementy.

Właściwy ekspert kredytowy daje bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że ekspert kredytowy działa w imieniu i na rzecz Klienta. Każdemu profesjonalnemu ekspertowi zależy na jak największym zadowoleniu Klienta i dlatego dołoży on wszelkich starań, aby proces ubiegania się o kredyt hipoteczny przebiegł jak najsprawniej, a uzyskana oferta była jak najlepsza.

Ekspert kredytowy pomoże również w zebraniu wymaganych przez banki dokumentów oraz pomoże wypełnić formularze, a także będzie monitorował sprawę w banku po złożeniu wniosku. Po uzyskaniu decyzji pozytywnej w sprawie kredytu, doprowadzi do umowy kredytowej i uruchomienia kredytu.

Na pewno należy szukać ekspertów z uznaniem w branży i z uznaniem wśród Klientów. Dlatego warto wybrać takiego eksperta, który może się pochwalić dorobkiem zawodowym oraz opiniami Klientów na temat jego pracy.

Skorzystaj bezpłatnie z usług
Sprawdzonych Ekspertów

kliknij i sprawdź
Chętnie pomożemy!

Znajdziemy mieszkanie dla Ciebie! Skorzystaj z konsultacji z doradcą ds. nieruchomości

Porozmawiaj z Doradcą

O Serwisie

Kupno i sprzedaż nieruchomości to złożona dziedzina.

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że przejrzenie ofert w internecie wystarczy, aby znaleźć idealny dom czy mieszkanie w odpowiedniej cenie i lokalizacji. Jednak podstawową zasadą przy nieruchomościach jest to, że wszystkie one są unikalne. Nie ma dwóch identycznych nieruchomości, nawet jeśli to ten sam projekt przy tej samej ulicy. Domy różnią się podobnie jak warunki kontraktu, możliwości finansowania, wymogi inspekcji oraz koszty około kredytowe. Ponadto żadne transakcje nie są identyczne.

W tej mieszance form, finansowania, inspekcji, marketingu, określania cen i negocjacji, ma sens współpraca z profesjonalistami, którzy znają okolicę i nie tylko. Takimi specjalistami będą agenci nieruchomości z Twojego miasta. Kiedy już wybierz agenta nieruchomości, dostarczy Ci on informacji o aktualnej sytuacji na rynku, opcjach finansowania oraz kwestiach dotyczących negocjacji, które mogą dotyczyć konkretnej sytuacji. Pamiętaj: jako, że warunki na rynku mogą się zmienić, strategie, które można zastosować w pewnych okolicznościach, mogą być nieakceptowalne w innych. Jednak informacje nie są niewzruszonym wyznacznikiem. W czasie procesu zakupu domu, profesjonalny pośrednik nieruchomości będzie Cię na bieżąco informował i przestrzegał na każdym kroku transakcji. Kontakt z nami pozwoli uzyskać listę setek ofert nieruchomości do kupienia. Rozeznanie w lokalnym rynku oraz współpraca z doświadczonym pośrednikiem nieruchomości pomoże Ci zawęzić Twoje priorytety oraz podjąć rozważną decyzję, którą nieruchomość wybrać.